Resmen Açıklamdı

Resmen açıkladılar: Bu a’şıyı kesinlikle v-urulmayın! Çok büyük tehlike saçıyor ! V’irüs a’şısı diyorlar ama faydasından daha çok zararı var! B’-a-kın sebebi ne! İşte o a’şı ve yaş grubu..

40 yaş altı bu a’şıyı tercih etmesin, riski faydasından daha fazla Korona virüs salgınına karşı tüm dünya ülkeleri a’şılama çalışmalarına odaklanırken, hangi a’şıların yan etkilerinin daha az olduğu konusunda da araştırmalar devam ediyor.

Konuyla ilgili İngiltere’den dikkat çeken bir haber geldi. AA’da yer alan habere göre İngiltere Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede Oxford-Astra Zenaca a’şısını yaptıranların 242’sinde pıhtılaşma vakasına rastlandığı, bu vakaların çoğunun a’şının ilk dozunun yapılmasının ardından görüldüğü duyuruldu.

FAYDASI Rİ-SKLERİNDEN DAHA FAZLA Açıklamada, MHRA’nın gençlerde pıhtılaşma oranlarının daha yüksek görüldüğü gerekçesi ile 40 yaşın altındakilere Oxford-AstraZeneca a’şısı yerine ülkede kullanımına onay verilen diğer aş’ıların yapılması tavsiyesin de bulunduğu belirtildi.

K’ovid-19 a’şılarının, ö-lü-m, ağır hastalık ve bulaşma ri-skini önemli ölçüde azalttığına dikkat çekilen açıklamada, Oxford-AstraZeneca a’şısının faydasının, riskinden daha fazla olduğu aktarıldı. 30 YAŞ ALTINDAKİLERDE PI-HT-ILAŞMAYA NEDEN OLUYOR MHRA, 8 Aralık 2020- 31 Mart 2021 tarihlerinde 79 k-an pıhtılaşması vakasının rapor edildiğini, bu kişilerden 19’unun hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Ülkede, 7 Nisan’da 30 yaş altındakilere k-an pıh-tılaşmasına yol açtığı gerekçesiyle Oxford-AstraZeneca a’şısının yerine Pfizer veya Moderna’nın a’şılarının yapılacağı açıklanmıştı.

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN