Saç Rengini Açmak İçin 2 Yöntem

Saç rengini açmak için kullanabileceğiniz bu yöntemler hem doğal olup hem de oldukça kullanışlı olacaklardır. Denemeye hazır mısınız?

Papatya İle Saç Rengini Açmak

Eğer saçlarınız koyu tonlarda ise, bu yöntemlerin hiçbiri sarışın saçlara sahip olmanızı sağlamayacaktır. Bu yöntemlerle elde edeceğiniz sonuç, daha parlak bir renk ve tondur. Örneğin, eğer saçlarınızın doğal rengi kestane ise, altın renk bir ton kazandırmış olacaksınız.

Karışımı besleyicilik açısından zenginleştirmek için, papatya ile birlikte limon suyu da ekleyeceğiz.

Limon suyu, saç rengini açmak için kullanılabilecek en etkili içeriklerdendir ancak uzun süreli kullanımı, saçların kurumasına yol açar. Bu yüzden, limon suyunu papatya ile karıştırarak kullanmanızı ve saçlarınızı kurumaktan korumanızı tavsiye ediyoruz.

Nasıl Yapılır?

Bu karışımı hazırlamak oldukça kolaydır. İki fincan suyu ısıtın ve içerisine iki adet poşet papatya çayı ekleyin. Kaynamaya başladığında altını kapatın ve karışımı buzdolabında bekletin.

Soğuduktan sonra, karışımın içerisine, yarım limonun suyunu sıkın. Elde edeceğiniz sıvı karışımı, nemli saçınıza, sprey şişesi kullanarak uygulayın, yirmi dakika bekletin ve ardından saçlarınızı normal şekilde şampuanlayın ve nemlendirmek için saç kremi uygulayın. Bu işlemi haftada iki defa uygulayın ve ne denli hoş sonuçlar alacağınızı görün.

Bal, Limon ve Elma Sirkesi

Oldukça basit olan ve her uygulayışınızda yaratacağı harika sonuçları gözlemleyebileceksiniz.

Nasıl Yapılır?

Bir fincan suyu ısıtın ve içerisine iki yemek kaşığı bal ekleyin,

Kaynamaya başladığında, içerisine iki yemek kaşığı elma sirkesi ve yarım limonun suyunu ilave edin,

İyice karıştırın ve buzdolabında bekletin, soğuduğunda nemli saçınıza uygulayın,

Daha kolay uygulamak için bir sprey şişesi kullanabilirsiniz veya dilerseniz masaj ile uygulayabilirsiniz, hangisini tercih ederseniz edin, yirmi dakika bekletin,

Sonrasında saçlarınızı normal şekilde şampuan ve saç kremi kullanarak yıkayın ve durulayın. Sonuçlar mükemmel olacaktır!

Sonuç olarak: eğer koyu renk saçlarınız varsa, bir anda açık kahverengi saçlara ulaşamayacaksınız. Burada bahsettiğimiz tarifler, saç rengini açmak ve parlatmak için idealdir. Ancak, saç renginizi tamamen değiştiremeyecektir. Düzenli olarak kullandığınızda, saçlarınızda doğal parlaklıklar elde edeceksiniz ve saçlarınız çok daha güzel görünecektir.

Ayrıca, limon suyunu saçlarınıza asla yalnız başına uygulamamalısınız çünkü saçlarınızı kurutabilir. Limon suyunu kullanmanın en doğru yolu, yukarıda da bahsettiğimiz şekilde, başka içeriklerle karıştırmaktır. Ve her defasında, saç kremi kullanarak saçlarınızı nemlendirmeyi ve korumayı unutmamalısınız.

Haftada ortalama iki defa bu yöntemleri uygulamanız uygun olacaktır. Bu tarifler oldukça basit ve etkilidir ve ilk kullanımdan sonra saçlarınızın daha çekici ve daha parlak görünmeye başladığını farkedeceksiniz.

Akın Bolat

YORUM YAZIN