Saraçoğlu Göbek Eriten Maydanoz Limon Kürü

İlim ve İrfan sahibi hocalarımızdan olan Profosör Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Tv programında paylaştığı  özellikle simit olarak tabir edilen göbek etrafındaki yağları parçalayan bu kürü bende sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu kürün içerisinde bulunan Lahananın yağ yakıcı özelliği bulunmakta, maydanoz ise hem iltihap kurutucu hem de toksinleri atıcı etkisi bulunmaktadır. bu İki besin bir arada kullanıldığında özelliklede bölgesel incelmek isteyenlerin diyet listelerinde başı çekmektedirler.

Saraçoğlu’nun kür için özellikle dikkat çektiği noktalar ise 1- Besin Miktarları, 2- Pişirme süresi, 3 Tüketilmesi ve tazeliği bu 3 noktaya dikkat edenlerin bu kürden faydalanmaması mümkün değildir. Niekim Lahana ve maydanoz kürlerini ayrı ayrı uygulayanların bile zayıflama ve sağlıklı yaşan açısından çok faydasını gördüğü kesindir.

Saraçoğlu Göbek Eriten Maydanoz Limon Kürü

Kür için malzemeler:
4 adet taze lahana yaprağı,
Yaklaşık 25 dal taze maydanoz,
1 adet limon
Yarım litre su

Kürün hazırlanışı:

Yarım litre kadar suyu kaynatıyoruz. Kaynamakta olan suyumuzun içine lahana yapraklarımız atıyoruz. En az 3 dakika lahanayla kaynatıp ondan sonra maydanozları da ekliyoruz. Maydanozu da ekledikten sonra yaklaşık 3 dakika daha kaynatıyoruz.
Kaynamış karışımımızı soğumaya bırakıyoruz. Soğuyunca karışımı süzüyoruz. İçerisine limon sıkıyoruz.

Kürün Kullanımı

Günde 2 ya da 3 kez içilmelidir. Aç veya tok karına içebilirsiniz. Bu kür hergün taze olarak hazırlanıp içilmelidir, çokça yapıp buzdolabında saklamayınız. Kürümüzün içine tatlandırıcı kesinlikle katılmamalıdır

Not: İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürünü sadece 3 hafta uygulayınız.lahana-kuru

hatunzade