Sehpanızda Oluşan Bardak Lekesini 1 Dakikada Temizleyin!

Sehpaların üzerinde unutulan bardakların mobilyada bıraktıkları izler her kadın için sinir bozucu bir durumdur.

Masalarınızda veya Ahşap sehpalarınızda oluşan bardak izlerini geçirmenin yolları bu yazıda sizin için derledik. İşte masa ve mobilyalarınızdaki bardak izlerini çıkarmanın kolay yolları.

Masanızda veya sehpanızda oluşan bardak izlerinden bıktıysanız çay ve kahve kirleri sizi bunalttıysa bu haberimiz tam size göre.

Diş macunu

Bardak altlığı kullanmaya üşendiyseniz izlerin kaybolması için gerek duyacağınız tek şey diş macunu. Diş macunu leke olan yere sürün ve eliniz ile yedirin. Tahminen 30 saniye bekledikten sonra bezle ovalamadan silin. Bu yöntem sehpa ve masanızdaki leke ve izlerin yok olmasına yardımcı olacaktır.

Kabartma tozu ve Mayonez karışımı

Bir diğer yöntem ise daha kolaydır. 1 Tatlı kaşığı mayonezin içine bir kutu kabartma tozu koyalım ve iyice karıştıralım.Bu karışımı lekeli olan yere sürelim ve lekelerin çıktığını göreceksiniz.

Ütü yöntemi

Son yöntem olarak pamuklu bir kıyafeti lekeli bölgeye yerleştirelim ve üzerine ütüyü koyup 2-3 saniye bekletin. Kıyafeti sürükleyin ve lekeyi kontrol altına alın.Leke tamamen gidene kadar 2-3 defa bu hareketi yapın. Bu yöntemlerle lekelerden kolay bir şekilde kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Leke Oluşmadan Önlemenin Yolları Nelerdir?

Bardak altlıkları

Ortadaki sehpaların ve masaların malzemesine göre değişkenlik gösterebilir. Bazı sehpa ve masaların üzerine bardak altlığı kullanılması gerekir. Yoksa sıcak bir içecek veya yiyecek masa ve sehpanın üzerinde daire şeklinde sarih renkli bir iz oluşturabilir.

Masa örtüsü

Bir diğer yol ise masa örtüsü. Ayrıca masa örtüleri dekorasyona uyum sağlayabilir. Ne kadar küçük olursa olsun damla damla lekeleri silmeyi kesinlikle unutmayalım. Masaların üzerinde çiçek yetiştiriyorsanız vazonun altına altlık yerleştirmek gerekir.

Akın Bolat

YORUM YAZIN