Şeker Meğer Ne Marifetliymiş

Şeker Meğer Ne Marifetliymiş

Aşırı şeker tüketimi elbette sağlıklı değil. Ancak bizim sağlıksız diye bildiğimiz şeker o kadar da kötü bir karakter değilmiş. İşte şekerin sizi şaşırtacak marifetlerini sizler için derledik.

1- Yaraya tuz basmayın şeker basın..

Evet şaka yapmıyoruz. Bir takım araştırmalar yapılmış, yara üzerine serpilen granül şekerin,antibiyotikler ve diğer tedavi yöntemleri bir işe yaramadığında bile iyileşmeyi kolaylaştırdığı iddia ediliyor. Haydi, gelin hep beraber yaralarımıza şeker basalım.

2- Sadece diş mi fırçalayacağız?

Bundan sonra şekerle dudaklarımızı fırçalayacağız. Hafif suyla dudağımıza sürdüğümüz şekeri nazikçe masaj yaparak dudaklarımıza yedireceğiz. Şeker bu durumda bizlere kusursuz, pürüzsüz ve yumuşak dudaklar vaade ediyor.

3- Sıra geldi yüzümüze..

Bu konuda yanına çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duymuş olsa bile yine gayet etkili sonuçlar sağlıyor. Şüpheniz olmasın.

Gelelim tarifine; 1 çorba kaşığı şeker, 1 çorba kaşığı pirinç unu ve 1 çorba kaşığı sütten bir karışım hazırlayıp yüzümüze masaj yaparak yediriyoruz. Biraz kurumaya bırakıp beklettikten sonra soğuk su ile duruluyoruz ve ciltlerimiz pürüzsüz hale geliyor, yumuşuyor.

4- Vücudunuzu da düşünüyor merak etmeyin!

Evde kolayca uygulayacağımız, para harcadıklarımızdan daha etkili doğal peeling. Aranılan peeling olmaya aday ve emin olabilirsiniz ki birçoğunu sollar. şekerle vücudumuza peeling fikri bence kulağa pek şeker gelmiyor mu? Vücudunuzu yumuşacık, şeker gibi yaptıktan sonra bu konunun tartışmaya açık olmadığını göreceksiniz.

5- Bol bulunca her yerimize sürmeyelim mi?

Şekeri bol bulunca bütün nimetlerinden yararlanabiliriz. Şimdi ki marifeti ayaklar için. Şeker ve nane yağı karışımı, ayaklarınız için vazgeçilmez olacak. Şeker cildin ölü hücrelerini yok ederken yumuşatır, nane yağıysa ayaklarınızı nemlendirirken ferahlatır ve bu ikili kötü kokulara engel olur.

6- Bol bol kullanmaya devam..

Sıra geldi ellere. Boşuna demiyoruz bol bulunca her yerimize sürmeyelim mi diye. Ellerimizi de düşünmüş şeker. Ölü deriyi giderip ellerinizi yumuşattığı gibi, ellerinizde kalan lekeleri de çıkarmaya yardımcı.

7- Isırıkların ilacı

Şeker, sinek veya böcek ısırmalarında yardımınıza koşup gelecek. Isırılan yerde ki zehrin dışarı atılmasını sağladığı gibi bölgenin şişmesini de engeller.

8- Çiçeklerinize uzun ömürler versin.

Şeker vazo çiçeklerinizin ömrünü uzatır. Bulundukları saksıda ki suya bir tatlı kaşığı şeker eklemek bu güzelliklere daha uzun süre vakit geçirmenizi sağlarken saplarında bakteri oluşmasını da önler.

9- Doğru bildiklerimizi unutturuyor..

şekerin şimdiki marifeti başka bir alanda… Doğru bildiğimiz bir tezi çürütmeye aday. Artık lekelerimizi de tuzla ovmuyoruz. Güçlü lekeleri çıkarmak için şekerden yardım alıyoruz. Lekenin üstüne sürüp 40 dakika kadar bekletip yıkamamız bu marifetini ortaya çıkarması için gerekli ortamı sağlıyor.

 

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir