Şifonun İçerisine 1 Adet Bulaşık Tableti Atın!!! Sonuca İnanamayacaksınız

Ev temizliği her kadının korkulu rüyası ve kadınların deyimiyle nankör bir iştir. Ama tabii ki pratik yöntemler işlerimizin kolayca bitirmemize ve kendimize zaman ayırmamızı sağlar.

Şifonun İçine Bulaşık Makinesi Tableti Atarsanız.
Geceden klozetin içerisine bir adet bulaşık makinesi tableti atarsanız, sabaha kadar şifonun içerisinde kalmasını sağlayın. Sabah fırçayla ovarak şifonu çekin klozetin tertemiz olduğu ve daha geç pislendiğini göreceksiniz.Yaklaşık 2 dakika gibi kısa bir sürede banyoda ve tuvalette işleriniz bitecek.

Kaşık, çatal takımlarınızda su veya herhangi bir lekeler oluşur. Bunlardan kurtulmak için büyük bir leğenin içine sıcak su koyun, üzerine bir adet tablet atın ve sabaha kadar orada kalmasını sağlayın. Sabah çatal bıçakları bol su ile durulayın çatal bıçakların tertemiz ve parlak olduğunu göreceksiniz.

Plastik masa – sandalyeler güneş yada farklı sebeplerden dolayı zamanla sararak ilk günkü beyazlığını yitirir.
Bunun içinde bir kovaya sıcak su koyun ve içerisine bulaşık makinesi tableti ekleyip bu karışımla silin. Plastikleriniz ilk günkü hallerine dönecektir.

Çamaşır Makinenizi Temizleyin
Çamaşır makinenizin ömrünü uzatın, tamburunu temizleyin Çamaşır makinenizin deterjan gözüne 2 adet bulaşık deterjanı ekleyip yüksek sıcaklıkta makinenizi çalıştırın.Bu hem tamburunuzun dezenfekte ol

hatunzade

24 YORUM

 1. Avatar

  marketlede klozet için satılan tabletler çok pahalı. bu yöntemi deneyeceğim.

 2. Avatar

  Sifon diye yazılır ş ile değil s ile yazılır… dilbilgisi kuralları çok eksik bu sayfada. Cümlelerin eksik olması, kaliteli bilgi olup olmaması konusunda düşündürüyor… üzgünüm böyle düşünüyorum.

  • Avatar
   Barış Demir

   Gülay hanım,siz de sayfaya girmeyin o zaman..Kendi kalitenizde bir sayfaya taşının..

  • Avatar

   Yani bütün verilen güzel bilgilere rağmen ufak detaylar seni sıkıyorsa girme . Ayrıca üç noktadan sonra cümle büyük harfle başlar .

  • Avatar

   Gülay hanım size bu konu hakkında fikriniz düşünceniz nedir diye soran oldumu acaba insanlar burada faydalı olma çabası içersinde.Bilmem anlatabildim mi.

  • Avatar
   ismail hakkı toltaş

   COK KALİTELİ DÜŞÜNEN DÜŞÜNCESİZ nekadar basit bikişiliğinizin olduğunu böylemi kanıtlama zahmetine katlandınız girmeyin okumayın yorumunuzda eksik olsun diye düşünüyorum gülay .

  • Avatar

   Bayan Gülayyy keşke sizin yorumunuzda sadece noktalama işretleri yanlış olsaydı.ANLATIM BOZUKLUKLARINIZI NAPICAZ;)Onları düzeltmek için bi uzman lazım kanaatimce:o «Cümlelerin eksik olması, kaliteli bilgi olup olmaması konusunda düşündürüyor… »Bu cümleyi neresinden tutup ta düzeltelim:)

   • Avatar

    Șifon kumașın bir çeșididirçok incedir sifon ise bașka bir șey bu kadar birisinin üstüne gitmeye ne gerek var yani arkadașlar

  • Avatar

   Çok doğru. Öncelikle yazım kurallarına dikkat etmek gerekir. Bu yaptığınız işe verdiğiniz önemi gösterir.

  • Avatar

   Helal olsun haklı eleştiriniz eleştirilen konudan daha çok tepki almış. Neden bu kadar gocundular orası ayrı basit bir kelimenin yanlış kullanımı insanı bilginin doğruluğu hakkında düşündürmesi çalışan sağlıklı beyin göstergesidir.

  • Avatar

   İnsanları yargılamadan önce şu iki soruya cevap ver. 1 – Hangi cümle nokta ile hangi cümle üç nokta biter? 2 – Üç noktadan sonra büyük harf ile mi yoksa küçük harf ile mi başlanır.

 3. Avatar

  Sifon demek istediyseniz değil. Rezervuar o aletin adı. Yani onu rezervuara koyarsak iyi olur, şifon ise bir kumaş çeşidi. Umarım bulaşık makinesi tableti derken de otomobil lastiği kastetmiyorsunuzdur. Uyaranlara teşekkür yerine hakaret de nasıl bir komplesktir bilemedim…

 4. Avatar

  Rezarvuarın içine bulaşık makinesi tableti attığımda güzel temizliyor fakat çamaşır makinesinin deterjan gözüne yapışıp orada kalıyor erimiyor.

  • Avatar
   Ayyildizosmanli

   bulaşık tabletini ,çamaşır makınasının deterjan gözüne degıl , çamaşır haznesine atacaksınız .
   deterjan haznesinde erimez.

   • Avatar

    Bulaşık makinesi tabletleri köpürüyor bulaşık makinesinde, çamaşır makinesi deterjanlarının ise köpürmeme özelliği var, zarar vermeyelim makineye sonra

  • Avatar

   Çamaşır makinesinin içine direk atarsanız daha faydalı olur. Deterjan gözünde erimemesi normal.

 5. Avatar

  Sifonun içinemi klozetin içinemi atacağız taplet sabunu

 6. Avatar

  Yorumları okuduktan sonra karar verdim ;
  Atın beni bu kuyudan aşşağaaa

 7. Avatar

  1.incisi Çamaşır makinenizin deterjan gözüne 2 adet bulaşık deterjanı atarsanız hortuma takılır ve geçmez.Basınıza iş alırsınız.
  2. si ise Geceden klozetin içerisine bir adet bulaşık makinesi tableti atmaktan bahsediliyor.Deterjan yağ çözmeye yöneliktir.Sifonun içindeki hangi yağı temizleyeceğiz pek mantıklı gelmedi.

 8. Avatar

  “Klozetin içerisine bulaşık makinesi tableti atarsanız, sabaha kadar şifonun içerisinde kalmasını sağlayın” ne demek? Klozete mi rezervuara mı atacağız?

 9. Avatar

  Daha önce hiç dikkat etmemisim. Eğlenmek için yorum okuyorum bundan sonra

 10. Avatar

  iyi fikirmiş :)

 11. Avatar

  Ben denedim işe yarıyor. Komşumuz da yangın sonrası isli perdeleri yıkadığını söylemişti ondan dolayıda ciddiye aldım. Isli ne varsa onları da temizliyor. Teşekkür ederiz bilgi için!!

YORUM YAZIN