Simli Patik Bot Nasıl Örülür?

IMG_2007Simli patik bot ilk model çıktığında boncuklu ve sade yapıyordum simli olarak modeli değiştirmeye karar verdim. çok sevildi ve herkes modelin örneğini sayılarını almaya  başlayınca bende bi paylaşayım herkes yapsın dedim. sadece bir teki bir günde örülebiliyor. gerçi bizim evde çocuk var belki siz daha çabuk dahi örebilirsiniz.

benim ayağım çok ince (taraklı değil) ve 39 numara olduğundan bu ilmekler tam oluyor eğer sizin ayağınız kemikli ise siz ortadaki haroşe kısmını bir kaç sıra daha fazla örebilirsiniz.

Simli Patik Bot Malzemeleri :

Bir adet kristal simli ip bir adet  patiklik siyah ip ve 3,5 numaralı şiş:

Yapılışı 86 ilmek ile 12 sıra bir düz bir ters lastik örüyoruz. Arkasına hemen siyah ipi takarak 11 sıra haroşe gidiyoruz ve tekrar simli ip ile lastik örüp bitiriyoruz. ortaya kıvırıp bir ucunu dikerek kapatıyoruz. ve üzerine 3lü fıstık 2 zincir üçlü fıstık şeklinde oyalıyoruz. ve zincir çekerek botumuza bağ yapıp bu oyanın içerisinden geçiriyoruz ve bir patiğimizi tamamlamış oluyor. güle güle kullanın:) aynısını makine ile yapıyorum ama  onu da isterseniz yorum atın onun sayılarınıda paylaşırım.

hatunzade

YORUM YAZIN