Şişle Oklava Oyası Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar sayfamızda paylaştığımız bu modelin yapılışı çok fazla talep görünce sizlerle paylaşmak istedim.

Modelimiz aslında çok basit bir örnektir. Oklava işi yapmayı bilenler bunu kolaylıkla çıkarabileceklerdir. Oklava işinin videosunu altta yayınladım sizlerde o teknikten faydalanarak modelimizi çıkarabilirsiniz.

Şişle Oklava Oyasının Yapılışı

Yazmamız 2 kısımdan oluşmaktadır. Öncelikle yazmamıza zürefamızı atıyoruz ve üzerine bir örümcek yaparak aşağıya batarak 3’lü trabzanla çıkıyoruz. Trabzanın üzerine 8 tane trabzan yapıyoruz ve yazmamızı ayalarlayarak 1 kısımını bu şekilde bitiriyoruz.

2. Kısımda ise 8-9- yada 10 numaralı şiş uygun olacaktır yazmamız için şişimizi elimize alıyoruz. 8 trabzan yaptığımız yerden başlayarak her trabzandan bir ilmek çıkararak şişimize takıyoruz hepsinden çıkarttığımızda 8 ilmek olması gerekiyor şişimizde ilmeklerin içinden tığımızı geçirerek bir sık iğne ile hepsini sabitliyoruz 3 zincir çekip yine sık iğne ile batıyoruz ve bu işlemi 2 kez daha tekrarlıyoruz.

Daha sonra diğer trabzanın üzerine geçerek yine 8 ilmek çıkarıp şişimize takıyoruz ve aynı işlemleri tekrarlıyoruz. Örneğimiz şiş ile olduğu hızlıca ilerlemektedir.

Toplama işlemini anlamayanlar için oklava işinin videosunu altta yayınlıyoruz aynı mantıkla toplanarak üzerine pıtırcık yapılacaktır.sisle-oklava-oyasi-yapimi

hatunzade