Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm İbrahim Saraçoğlu Açıklıyor!

Bu yazımızda sivilce izleri ve cilt lekelerine doğal çözümleri sizlerle paylaşacağız. Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce izleri için krem ve maskeler ile doğal yöntemleri sizler için değerlediğimiz yazımıza başlayalım.

Öncelikle sivilce izleri nasıl geçer sorusuna bir ürün tavsiyesi ile başlayalım. Piyasada onlarca leke geçirici ve beyazlatıcı kremler var. Fakat bu ürünlerin birçoğu istenilen sonuçları vermiyor.

Sivilce izleri nasıl geçer: Sivilce izleri için krem

Sinoz markasının leke kremi ve beyazlatıcı kremi memnun kalınan ürünler arasında yer alıyor. Sivilce izleri için krem arıyorsanız bu ürünleri de deneyebilirsiniz.

Bu ürünler cildin yağ ve nem dengesini sağlıyor. Ciltteki ton eşitsizliklerini düzenliyor. Cildin daha parlak ve daha canlı gözükmesini sağlıyor ve gerçekten uzun süreli kullanımda güzel sonuçlar doğuruyor. Ürünü istediğiniz bölgenize uygulayabilirsiniz ama daha çok yüz için kullanılıyor. Bu ürün kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur gözümüze kaçırmamaya özen göstermeniz. Yüzümüze sürerken dairesel hareketlerle uygulayın ve sabah akşam iki defa sürebilirsiniz. Düzenli kullanımda işe yaradığını tekrardan belirtelim.

Sivilce izleri nasıl geçer: Sivilce izleri için maske tarifi

Sivilce izleri için maske tarifi arıyorsanız yoğurt ve karbonat maskesini deneyebilirsiniz.

Gerekli malzemeler: Yoğurt ve karbonat.

Sivilce izleri için maskenin hazırlanışı

Bir kasenin içerisine bir yemek kaşığı yoğurt alın. Daha sonra çok az miktarda karbonatı yoğurdun içine ekleyin ve güzel bir şekilde karıştırın. Daha sonra bir fırça yardımıyla bu karışımı yüzünüzün tamamına uygulayabilirsiniz. Karbonatın beyazlatıcı ve renk açıcı bir özelliği bulunuyor. Bu da cilde çok iyi geliyor.

Bu karışımı krem gibi çok sık kullanamazsınız, gündelik kullanıma uygun değildir. Fakat haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Yüzünüzün tamamına sürdükten sonra bir süre bekletin. Daha sonra karışımı yüzünüzden bir pamuk ile silip suyla cildinizi durulayabilirsiniz.

Sivilce lekeleri için elma sirkesi

Bir sprey şişesinin içine eşit miktarda doğal elma sirkesi ve su koyup karıştırın. Bu arada dikkat edilmesi gerekenler elma sirkesinin tamamen doğal olması. Çünkü içeriğinde farklı şeyler olursa yani kimyasal barındırırsa cildinize yarardan çok zarar verecektir.

Gece yatmadan önce hazırladığınız bu karışımı bir pamuğa sıkın ve yüzünüze bir tonik gibi uygulayın. Yüzün tamamını bu pamuk ile silebilirsiniz. İsterseniz bir süre bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Fakat bu şekilde de yatabilirsiniz de.

Sivilce izleri nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu açıklıyor!

İbrahim Saraçoğlu katıldığı televizyon programında sivilce izleri için tavsiyelerde bulundu. Cilt ve sivilce lekelerine karşı en iyi ilacın soya fasulyesi olduğunu belirten İbrahim Saraçoğlu, ” Ne yazık ki doğal soya fasulyesini bulmak mümkün değildir. Soya fasulyesi artık doğal olmadığı için bunu önermiyoruz.” dedi.

Sivilce ve cilt lekelerine karşı maden suyu kullanın, kesinlikle soda kullanmayın! Doğal maden suyu olduğundan emin olun. Bir Türk kahvesi fincanı kadar maden suyunu bir kaseye dökün. Üzerine %100 doğal elma sirkesi ilave edin. Bu da bir Türk kahvesi fincanı kadar olsun. pamukla sivilceli olan bölgelerimizi bu karışımı batırarak silin. Bir öğleden önce bir öğleden sonra günde iki defa kullanabilirsiniz.

Her defasında bu karışımı yeniden hazırlamak gerekir. Çünkü özelliğini bekledikçe yitirir. Bu yüz temizleme maskesini sürdükten sonra durulamanız gerekmez. Fakat kokusundan rahatsızlık duyarsanız yarım saat yüzünüzde beklettikten sonra su ile durulayabilirsiniz.

Cilt ve sivilce lekelerine iyi gelen Lavanta Çayı

İbrahim Saraçoğlu’ndan sivilce lekeleri için bir tarif daha: Kaynamakta olan bir buçuk su bardağı klorsuz suya bir tatlı kaşığı lavantayı atın ve 10 dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak demleyin. Demleme işlemi tamamlandıktan sonra sıcakken süzün. 15 gün boyunca her akşam yemeklerden en az iki saat sonra bir su bardağı dolusu ılık olarak için. Bu cilt ve sivilce lekeleri için etkilidir ve cildinizin daha canlı görünmesini sağlar.

Sivilce izleri nasıl geçer: Bal maskesi tarifi

Sivilce izleri için maske tariflerinden bir diğeri de bal maskesidir. Sivilce izlerinden kurtulmak için bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu maskede tek malzeme var, o da bal. Bal cildin parlaklığını ve canlılığını geri kazandırma özelliği oldukça faydalıdır. Hakiki balı yüzünüze sürün ve 5-10 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

 

hatunzade

YORUM YAZIN