Sivrisineklere 5 Dakikada Elveda Diyin

Sivrisineklere 5 Dakikada Elveda Diyin

Kış mevsiminin bitmesiyle herkesin büyük bir hevesle beklediği yaz aylarına girdik. Yaz aylarının en büyük kabusu olan sivrisinekler de meydanlara çıktı. Uzmanların yaptığı araştırma sonucu sivrisineklerin en çok hangi kan grubunu sevdiklerini saptandı. Sivrisineklerin kan grubu “0” olan kişilere göre kan grubu A olanları ısırma olasıklarının daha yüksek olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırma sonucu ortaya çıkan bir önemli bilgide sivrisineklerin dolunay zamanında 500 kat daha hareketli olduğu.

Ter Kokusu

Sivrisineklerin en çok ter ve ayak kokularına geldikleri bu insanların daha çok ısırılma riskine yakalandıkları açıklandı. Bu nedenle hamilelerin sivrisineklerden daha çok çektiği görülüyor. Nefes alıp verirken atılan karbondioksit ve terdeki laktik asit gibi maddeler daha kolay bulunmanıza neden oluyor. Sivrisineklerin en çok sevdiği şey ise koyu renk kıyafet giyen insanlar. Onlar sivrisinekleri daha çok etkiliyor.

Sivrisineklerden Korunmak İçin

Muz Kabukları: Muzun kabuğunu sivrisineğin ısırdığı bölgeye sürerseniz bu kaşıntıyı azaltır.

Açık Renk Giysiler Giyin: Koyu renk giysilere gelme olasılığı daha yüksek olan sivrisineklerden korunmak için koyu renkli giysilerinizi rafa kaldırın ve açık renk giysiler giyin.

Fesleğen veya Reyhan:  Odanızda sivrisineklerin bulunmamasını istemiyorsanız masanız da bir fesleğen yada reyhan bulundurun. Bu bitkiler sivrisineklere karşı en etkili yöntem

Duş almak: Sivrisinekler en çok terli vücuda ve ayak kokusu problemi yaşayanlara geldiği için sürekli duş almanızda fayda var.

Aloe Vera ve kabartma tozu: Aloe Vera ve kabartma tozlu karışımdan elde edilen macun kıvamını kaşıntı olan yere sürerseniz bu sizin kaşıntınızı azaltır.

Soğan- sarımsak: Amerika ve Kanada’ da da yapılan araştırmada % 100 sonuç alınmış yöntemlerden biri de soğan ve sarımsak. Sarımsak ve sarımsak yağı sürdüğünüz yerlere sivrisineklerin gelme olasılığı ortadan kalkıyor.

Karanfil ve Limon: Sivrisineklerin en nefret ettiği koku ise karanfil kokusudur. Yeşil limonu kesip üzerine karanfilleri koyarsanız bu yöntemde size yardımcı olur.   

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir