Siyah Noktaları Hayatınızdan Silin!

Siyah noktalar çoğunlukla yüzümüzde oluşan sürekli kendini yineleyen noktalardır. Siyah noktalardan kurtulmak için farklı farklı yöntemler bulabilirsiniz. Fakat bu yöntemlerden en sağlıklı ve kesin çözüm verenin doğal yöntemler olduğunu beynimizin bir köşesine sabitlemeliyiz.

Siyah Noktaları Yok Etmenin Yolları Nelerdir?

Dediğimiz gibi birçok farklı yöntem var fakat denenmiş bir şekilde en çok etkili olanlar alttaki yazdığımız 3 farklı yöntemdir.

Limon Yoğurt Karışımı İle Siyah Noktaları Yok Etme;

Bir kase yoğurdun içerisine 1 adet limonu sıkarak suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze iyice yedirin ve 15 dakika kadar bekletin. 15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Limonun sivilceleri kurutucu ve siyah noktaları yok edici özelliği de vardır. Yoğurt ise cildi besler ve nemlendirir. Bu maskeyi haftada 1 defa mutlaka uygulayın.

Limon Bal Karışımı İle Siyah Noktaları Yok Etme;

1 tane limonu ortadan ikiye bölün ve yarısının üzerine 3-4 damla bal damlatın. siyah noktalarınızın olduğu bölgeye bu limonu iyice sürün. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra 5 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü soğuk su ile durulayın

Elma Sirkesi ve Karbonat Karışımı İle Siyah Noktalardan Kurtulma;

Bir miktar elma sirkesinin içerisine karbonatı karıştırın. Karışımı siyah noktalarınızın olduğu bölgelere sürün. Bir süre sonra durulayın.

hatunzade