Soğan ile Hayatınızı Kurtarın

Soğan ile Hayatınızı Kurtarın

Soğan kötü kokusuyla pek te sevilmeyen bir besindir. Fakat kokusuna rağmen o kadar sağlığa faydalı bir gıdadır ki Sarımsak ve Soğan ikilisi neredeyse bütün ilaçlarla yarışabilecek bir şifa kaynağıdır.

Öksürüğü Keser: İlaçların etkisiz olduğu ve artık kronikleşen öksürüklerde 1 soğan suyunu göğsüne sürün ve sıcak bir havluyla üzerini kapatın öksürüğünüz anında kesilecektir.

Ateşiniz Varsa:

Özelliklede küçük çocuklarda ateşte hiç bir ilaç pek te önerilmez. Düşmeyen öksürükte soğan dilimini ayağınızın altına yerleştirin 10 dakika içerisinde ateşinizin düştüğünü göreceksiniz.

Nezle İçim Harika bir ilaç:

Nezle için ise 1 bardak çayın yanına dilimlenmiş tuzlu soğan halkalarını tüketirseniz anında ayaklanacaksınız.

Kulak Ağrısı:

Kulak ağrısı ve iltihaplı durumlarda bir dilim soğanı kulak deliğine yerleştirin ve üzerine yatın antibiyotik etkisi ile hem uyuşturacak hemde iltihabı sıvılaştırıp akıtacaktır.

Yaralanmalarda:

Yaralanmalarda ve kanamalı kesiklerde. Soğanın zarını soyup yaranın üzerine yerleştirin. Mucizeye şahit olacaksınız.

Ameliyat lekelerinde:

Özellikle de sezeryandan sonra kadınlar ameliyat izlerinin kalacağından çok korkar. Bu izlerin daha hızlı giderilmesi için soğan ile ovmak etkiyi hızlandıracaktır.

osoan

Özellikle de güneş yanığı ve sıcak su yanığında soğan dilimlerini üzerine yerleştirip hem acısını dindirecek hem de su toplamasını engelleyecektir. Soğanı aldıktan sonra yumurta akı ile 15 dakika daha beklerseniz hiç bir iz kalmayacaktır.

Arı ve Sinek ısırıklarında: Soğan Dilimini Üzerine koyarsanız sihirli etkisini göreceksiniz.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir