Soğan ve Kına Kürü İle 15 Dakikada Saç Dökülmesini Engelleyin

Günde ortalama 50-100 adet saç telimiz dökülmektedir. Bu sayının biraz daha fazla olması saçlarımızın açılmasına ve zamanla kelliğe neden olmaktadır. Özellikle erkeklerde 30 yaş başlangıç oluyor.

Bunun nedeni hormonal değişiklikler, stres, sağlıksız beslenme kaynaklı olmaktadır. bu yazımızda sizlerle saç dökülmelerini engelleyecek ve yeni kıl köklerinin oluşumunu destekleyecek denenmiş tarifleri sizlerle paylaşacağım.

Soğan – Sarımsak Kürü

Kükürt saç köklerinin gelişiminde çok büyük rol oynamaktadır. Soğan ve Sarımsak kükürt açısından en zengin olan besinlerin başında gelmektedir. Bir soğan ve ve 3 diş sarımsağı rendeleyerek suyunu çıkarınız bu suyu saç derisine uygulayarak 15 dakika bekletip durulayınız. Kokusu durulandıktan sonra 5 dakika içerisinde çıkacaktır. Bu karışımın içine hindistan cevizi yağı da ekleyebilirsiniz.

Kına – Hardal Yağı Kürü

60 gram kına ile 250 gram hardal yağını karıştırınız. Bu karışımı kaynayana kadar ısıtınız ve üzeri kapalı ılıtınız ve ılık halde iken saç derisine uygulayınız. ve bu karışımı kuruyana kadar saçınızda bekletiniz ve soğuk su ile yıkayınız.sogan-sarimsak-kuru

hatunzade