Soğanı Kulağınıza Mucize Etkileri

Soğanı Kulağınıza Mucize Etkileri

Soğan Doğa ananın küçük bir harikasıdır.Soğanı farklı yöntemlerle uygulayarak her derdinize bir çözüm bulabilirsiniz. Siğil, Ateş, Yanıklar, Öksürük, Bronşit Hatta kanser bütün rahatsızlıklara mutlaka iyi gelen bir yönü bulunmaktadır. Soğan ayrıca antibiyotik etkisi ile ilaçlardan uzak durmanızıda sağlayacaktır.

Sinüzit ve Boğaz Ağrısını Geçirir:

Soğanı zencefil ile kaynatın ve içerisine bal koyun. Bunu çay haline getirip sabah ve akşam tüketirseniz sinüzüt söküp atacak bütün iltihaplarıda atacaksınız.

Ateşi Geçirir:

Soğanı, Patates ve Sarımsağı dilimleyin. Ateşi olan kişinin alnına yerleştirin. üzerine sirkeli bez koyun ve ateşin ani bir şekilde düştüğünü göreceksiniz.

Ateşli çocuklar gece ateşini engellemek için Bu karışımı ayağınızın altına koyup çorap giydirerek uyuttuğunuzdda ateşlenmeyecektir.

Kulak Ağrını Geçirir:

Soğanı kulak deliğinize yerleştirin ve en az 3 saat bu şekilde beklettiğinizde hem iltihabı söker, hem enfeksiyonu önler hemde ağrının dinmesini sağlar.

Yaralanmalar da Kanamayı dindirir

Çocuklarınızın yada sizlerin kesik yada kanamalı yaralanmalarınızda üzerine bir dilim soğan basarsanız hem yaranız mikrop kapmaz. Hem de kanamayı anında dindirir.

Sütü kaynatın ve bir dilim ekmeğin üzerine dökün. Üzerine bir soğan rendeleyin ve bunu hamur haline getirin. Bu karışımı siğillerin. enfeksiyonlara, arı ve böcek sokmalarına, iltihapları sökmeye yardımcı olacaktır. Kuruyan hamurun üzerine sargı bezi ile sarın ve 3 saat bekletip söktüğünüzde yaranız tertemiz olacak ve iltihap akacaktır. klk

Son Yorumlar
  1. ilknur

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir