Sosyal Medya Fenomenine Şok Hapis Cezası

Sosyal Medya Fenomenine Şok Hapis Cezası

Geçen yıl Ekim ayında sosyal medya üzerinden uyuşturucuyu özendirdiği gerekçesiyle gözaltına alınıp serbest kalan sosyal medya fenomeni Pucca’ya (Selen Pınar Işık) 7 yıl hapis kararı!

“Yüzlerce fakir uyuşturucudan eve ekmek götürüyor derken Narcos dizisinden bahsettim. Escobar’ın ölümüne atıf ve mübalağaydı. Uyuşturucu kullanma hakkın olsaydı hangisini seçerdin paylaşımım ise anlamsız ve moda olduğu için bir paylaşımımdır” ifadelerini kullanarak üzerindeki suçlamaları reddeden Puccaya, mahkeme son beyanını sunması için süre vererek davayı ertelemişti

Karara bağlanan davada mahkeme, Selen Pınar Işık’ın “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme” suçundan 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Sosyal Medya Fenomenine Şok Hapis Cezası
Selen Pınar IŞIK (PUCCA)

PUCCA’DAN HAPİS HAKKINDA AÇIKLAMA

Pucca aldığı hüküm sonrası sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar ile ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya bir tweet yüzünden. Ben ne yapacağım. Ben size ne yaptım.” ifadelerini kullandı.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir