Tek Kişik Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı

Komşumun kızına ördüğümüz yatak örtüsünün ardından oğlunada örmeye karar verdik ama neredeyse bütün modeller kızlar için derken bu model ile karşılaştık. Ve bir sevindik bir sevindikJ

Bunu biz taraftar olarak uygulamaya karar verdik oğluşumuz Galataraylı olduğu için fazla olan parçasını sarı ve az olan motif sayısınca kırmızı yapmaya karar verdik. Sanki bir futbol toğu gibi de duruyor öyle değil mi?

Model Güzel bence size de tavsiye ederim. Modelimiz Altıgen parçalardan oluşuyor. Ve yaklaşık 85 adet altıgen parça gerekiyor. Ne kadar ip gidiyor onu bitirdiğimizde hem modelin resmini ve ne kadar ip gittiğini sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle 10 tane zincir çekiyoruz ve 2 ikili tırabzan  3 zincir olacak şekilde toplamda 6 tane ikili trabzan yaparak ilk sırayı tamamlıyoruz. Daha sonraki sırada ise 3 zincir üzerine 3 tane ikili tırabzan 3 zincir üç tane ikili tırabzan şeklinde bitiriyoruz. Ve aralarda hiç zincir çekmeden diğerine atlıyoruz. 3. Sırada ise her üç zincir üzerine iki tane ikili tırabzan bir zincir iki tane ikili tırabzan şeklinde ilerliyoruz.

Ve en son sırada her zincire yalancı sık iğne yapıp diğer motif ile birleştiriyoruz.

hatunzade

YORUM YAZIN