Tembelmisin? O Zaman ZEKİSİN.

Evde sakin sakin oturmayı seviyorsanız, en basit işleri yapmaktan bile kaçıyorsanız müjdemizi isteriz. Gözünüz Aydın zekisiniz.

Çevrenizdekiler tarafından tembel olarak yaftalanıyorsanız, buna rağmen kendinize dert etmiyor ve rahat davranan birimisiniz?

Bazen tembellik hayatımızı zora sokarak korkunç bir şey haline gelebilir.

Sage sağlık ve psikoloji dergisinde yayınlanan açıklamaya göre evde yataktan çıkmak istemeyen, işyerinde kaşlarını çatarak kimseyle konuşmak istemeyen insanların, erken kalkan ve işlerini günün erken saatinde yapan insanlara göre IQ seviyelerinin daha yüksek çıktığını belirtti.

Çalışkan olanların kendilerini işlerini tamamladıklarında daha başarılı hissettiklerini bu dürtü ise onları hayata bağladığını belirtti. Tembel insanların ise bu işleri yapmanın gereksiz olduğunu yapmak zorunda olduklarında ise daha hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği ortaya konuldu.

Böyle bir iddiaya ulaşmak için, Kuzey Carolina’daki Appalachian Eyalet Üniversitesinde, Florida Üniversitesi ile ortaklaşa Fort Myers’da, “istirahat yoluyla istihbarat” olarak adlandırılan bir etkiyi deşifre eden birkaç Amerikalı psikologun katıldığı bir çalışma yürütülmüştür.

Çalışma aynı zamanda daha entelektüel insanların çok fazla fiziksel aktiviteye ihtiyaç duymadıklarını, bu yüzden çok daha fazla dinlendiklerini, akıllı olduklarını ve bu nedenle tembel olduklarını belirtiyor.

Etiketler

hatunzade

1 YORUM

  1. Avatar

    baya zekiyim demekki :)

YORUM YAZIN