TEYZESİNE ANNE DİYE SARILDI

TEYZESİNE ANNE DİYE SARILDI

Malesef ülkemizi derinden etkileyen deprem afetinin yaraları henüz sarılmaya başlarken bugün hataydan gelen bir haber herkesi duygulandırdı.

Odabaşı Mahallesi’nde bulunan bir binada yaşayan ve depreme uykuda yakalanan 6 yaşındaki Naz Yaman ile anne Nazlı, baba Öner ve ağabey Beyazıt enkazda kaldı.

TEYZESİNDE ANNESİNİN KOKUSUNU BULDU

6 yaşındaki kız enkazdan çıkarıldı
İstanbul Ataşehir Belediyesi ekipleri tarafından arama kurtarma çalışmalarının olduğu binanın enkazından 36 saat sonra 6 yaşındaki Naz sağ olarak kurtarılırken ailesi ise aynı enkazda hayatını kaybetti.

Minik Naz’ın annesinin ikizi olan ve Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaşayan teyze Cemile Coşkun ise depremin ardından hemen Hatay’a gitti.

Kız kardeşi, eniştesi ve yeğeninin vefat ettiğini duyan Coşkun, büyük üzüntü yaşarken 6 yaşındaki yeğeni Naz’ın enkazdan sağ olarak çıkarılması ise kendisini bir nebze olsun sevindirdi.

Teyzesini annesi sandı
Naz’ın enkazdan çıktığı an annesine çok benzeyen teyzesi Coşkun’u görür görmez ‘anne’ diyerek boynuna sarıldığını söyleyen Cemile Coşkun, minik Naz’ın hastanedeki tedavisinin ardından Tatvan ilçesindeki evine getirerek evlatlık edinmek istediğini söyledi.

Etiketler

hatunzade

YORUM YAZIN