Tığ İşi Bebek patiği Yapılışı

Tığ İşi Bebek patiği Yapılışı

tig-isi-bebek-patigi-yapilisiBebek patiği denilence akla artık süslü püslü ve çok şık patikelr geliyor aklımıza. Bu patikte tığ ile yapılmış çok hoş bir örnek. Öncelikle 12 zincir çekiyoruz ve üzerine 12 tane 2’li trabzan yapıyoruz. Son daki zincire 5 tane trabzan yapıyoruz.

Zincirin diğer tarafınada 12 trabzan ve son deliğe yine 5 tane trabzan yaparak ilk sırayı birbirine sabitliyoruz.

İkinci sırada ise 5 trabzan yaptığımız yerlere iki kere aradakilere tek olarak sırayı tamamlıyoruz.

  1. sırada bu arttırma noktalarına ve tam ortasına gelen trabzana 2 şer diğer yerlere birer defa batarak tabanı üç sıra olarak tamamlıyoruz.

Beyaz ipimize geçiyoruz her deliğe bir sık iğne olacak şekilde tam tur sık iğne yapıyoruz.

Şimdiki sırada beyaz ipimizle yukarı doğru boyut veriyoruz. Bunun için arttırma yaptırmamız gerekiyor. Her sıraya çakma sıkiğne yapıyoruz.

Üst sırasında ise 4’lü olacak şekilde trabzan fıstık yapıyoruz (videodan bunu görebilirsiniz) ve bir delik atlayarak bu işlem yapılıyor. Bir üst sırada da aynı işlemi yapıyoruz.

Beyaz ipimize geçiyoruz ve ortalayarak 12 tane trabzan fıstık yapıyoruz. İkinci sırasında ise 2 fıstığı üzerine bir tane gelecek şekilde ayarlıyoruz. Yani 6 tane yapıyoruz.diğer başlangıç ucuyla son ucunu birleştirerek sabitliyoruz.

Tam orta sabitlediğimiz yerden başlayarak yine arka kısmınıda alarak yukarı doğru boyutlandırıyruz bunun uzunluğu size kalmış.

 

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir