Tıkalı Lavabonuzu 1 Kaşık Tuz Etkisi İnanılmaz…

Lavabo tıkanıklığı evde işlerin aksatılmasına neden olan ve moral bozucu bir durumdur. Bu durum bazen lavaboların yıllar içinde zarar görmesinden yada lavabo içlerine yabancı madde atılmasından kaynaklı olabilir. Sizlerle bugün evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle bu olayın kısa zamanda giderilmesini sağlayan yöntemleri paylaşacağız.

Tuz ile lavabolarınızı AÇın

Saç, sabun kalıntısı gibi sebeplere bağlı olarak banyo giderleriniz de tıkanıklık meydana gelebilir. Banyo giderlerini temizleyebilmek için sıcak su ve tuz karışımını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Mutfak Pompa Kullanın

Pompa uyguladığı baskı ile lavabo içerisinde maddelerin hızlıca oradan uzaklaşmasını sağlar. Öncelikle lavabonın deliklerinin tamamen pompanın açısında kaldığına emin olarak kullanmanız işlemi daha da kolaylaştıracaktır.

Bulaşık deterjanı ile Lavabonuzu Açın
Gider borularında meydana gelen tıkanıklıklar için en basit yöntem bulaşık deterjanı ve kaynar su karışımı olabilir. Bunun için öncelikle gidere 100 ml bulaşık deterjanı dökün, yarım saat sonra da gidere kaynar su dökün.

Sirke ve Karbonatla Lavabonuzu Açın

Mutfak lavabolarınız çeşitli sebeplere bağlı olarak sık sık tıkanıyorsa karbonat, sıcak su ve sirke kullanımı yapabilirsiniz. Bunun için eşit miktarlarda karbonat ve sirkeyi karıştırıp, lavaboya dökün. Üzerine de kaynar suyu dökün. Bu işlem ile gider borusu anında açılacak.

hatunzade