Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnakların vücudumuzda sahip oldukları önemle beraber bakımlarının gerçekleştirilmesi her zaman büyük sorumluluklara sahiptir. Sadece tırnak değil aynı zamanda tırnak etlerinin de bakımlarının gerçekleştirilmesi, güzel görünümlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olmada etkili olur. Tırnak eti bakımı nasıl yapılır?

Tırnak Eti Bakımı Doğru Şekilde Nasıl Yapılır?

Tırnak eti bakımının doğru şekilde yapılması en önemli unsur olarak ön plana çıkan detaydır. Hem sağlıklı hem de güzel görünümün detaylarını her zaman görebilme avantajı elde edilir.

Evde Bakım Kürü

  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli
  • 1 çay kaşığı limon malzemeleri yeterlidir.

Malzemelerin birbirleriyle karıştırılmalarının ardından tırnak etlerine sürülmesiyle işlem uygulaması yapılır. 5-7 dakika süresi boyunca masaj yapılarak yapılan işlemin ardından tırnak etleri sıcak suyla yıkanarak temizlenir.

Nemlendirici Ürünler

Kurumaya bağlı olarak yaşanan olumsuz durumların giderilmesine yönelik olarak nemlendirici ürünlerin kullanılması gerekir. Özel olarak hazırlanan nemlendirici kremler sayesinde tırnak etinin kurumasına karşı önemli bir önlem alınmış olur. Aynı zamanda nemlenmeye yardımcı olduklarından dolayı düzenli olarak kullanılmalarıyla beraber tırnak etlerinin güzel görünüme sahip olmalarını sağlarlar.

Hindistan Cevizi Yağı

Doğal bakım isteyenler için hindistan cevizi yağı kullanımı etkili sonuçlar verir. Pamuk yardımıyla tırnak etlerine sürülebilen yağ, yumuşatıcı etkiye sahip olduğu gibi aynı zamanda besleyici değere sahiptir. Doğal içeriği sayesinde rahatlatıcı bir bakımın uygulanmasına yönelik olarak benzersiz kaliteye sahiptir.

Buhar-Havlu Uygulaması

Tırnak etleri için nadiren bilinen veya genellikle bilinmeyen bir uygulama olarak tanımlanabilir. Sıcak su dolu kap üzerine parmakların tırnak kısımları bakacak şekilde tutulmaları ve sonrasında havlunun kapatılmasıyla beraber tırnak çevresinin gün içerisinde fark edilmeyen yoğunluktan arınması kolaylıkla sağlanabilir.

Tırnak eti bakımı için pratik şekilde gerçekleştirilebilir durumdaki işlemler sayesinde belirli aralıklarda başarılı sonuçların alınabilmesi avantajı bulunur.

Akın Bolat

YORUM YAZIN