Vazelin İle Kirpikleriniz Yeni Bir Görünüm Kazansın

Genellikle insan içerisinde gözlerimiz ve bakışlarımız bizim duruşumuzu azda olsa belirler. Fakat gözlerimizin de güzel olmasını belirleyen kaş ve kirpiklerimizdir. Peki kirpiklerimiz dökülüyor ve uzamıyorsa ne yapmalıyız. Genelde kadınların çokça canını sıkan bu durum için yepyeni bir mucize açıklayacağız.

Son zamanlarda kadınların merak ettiği şeyler arasında yer alan ‘Vazelin kirpik uzatır mı?’ ya da ‘Vazelin kirpik gürleştirir mi?’ soruları oldu. Güzelliğimizin bir parçası ve sağlık açısından önemli bir yere sahip olan kirpiklerimizi gürleştirmek bizim elimizde. Vazelin işte tam da bu esnada devreye giriyor. Peki kirpik uzatmada bir mucize olarak bilinen vazelini nasıl uygularız?

Vazelin İle Kirpik Uzatma

Kirpik uzatmak ve gürleştirmek için kullanacağınız vazelinin güzel bir marka olması çok önemli. Çünkü kötü bir markadaki vazelin kirpiklerimize daha çok zarar verebiliriz.

Vazelini uygulamadan önce gözünüzde rimel veya makyaj kalıntısı olmamasına dikkat edin.

Kulak çöpü yardımı ile vazelinden çok az bir miktar alıp, gözümüzün içine girmeyecek şekilde kirpik diplerinize sürün.

Olumlu sonuç almanız için bu yönetimi haftada en az 4 defa uygulamanız gerekir.

Kaşlara Vazelin Sürerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Vazelini çok sürmeniz daha fazla kirpiğiniz olacak anlamına gelmeyeceği için sürdüğünüz vazelin miktarına dikkat edin. Her gün vazelin sürmek ters etki yaratabileceği için bu yöntemi aralıklarla uygulayın. Hatta gözlerinizdeki makyajı çıkarmak için de kolaylık sağlayan vazelini göz temizlemede de kullanabilirsiniz. Böylelikle aynı zamanda kirpiklerinize de bakım yapmış olursunuz.

Vazelinin Vücuda Diğer Yararları İse;

  • Ciltteki kırışıklıkları giderir.
  • Allığınızın kalıcı olmasını sağlar.
  • Parfümün kalıcılığını sağlar.
  • El ve tırnak bakımında büyük önem taşır.

Akın Bolat

YORUM YAZIN