Yanlış Çocuğu Büyüttüler!! Gerçek 10 Ay Sonra Farkedildi.

Brezilya’da iki annenin de 10 aylık erkek bebekleri vardı. Çocuklardan biri rahatsızlandı hastanede çocuğun ne anne ne de babayla aynı grup kan taşımadığı gerçeği ile yüzleştiler. Gerçek bundan sonra aydınlanmaya başladı.

Bunun üzerine anne Dna Testi yapılmasını istedi. Dna Testinde kendi çocukları olmadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine o gün hastanede doğan erkek çocukların hepsi hastaneye davet edildi. Anne 9 tane çocuk içerisinden sadece birini görünce çok etkilendiğini fark etti. Çocuğu kucağına aldığında çocuk 10 aylık olmasına rağmen büyüten annesinin kucağındaki gibi konforluydu. Her iki bebek te fiziksel olarak birbirine çok benziyorlardı. Yanlış Çocuğu Büyüttüler!! Gerçek 10 Ay Sonra Farkedildi.

25 yaşında olan anneler Dafiel ve Garzia ikisi yanyana olan doğum hanelerde bir kaç saniye arayla doğum yapmışlardı. İlk olarak bu çocukların Dna Testinin yapılmasını talep ettiler. Bu çocuklar için yapılan Dna testi sonucunda Şok eder nitelikteydi. Malesef ki bu  iki çocuk karıştırılmış ve farklı ailelere verilmişti.

Bundan sonra ise ülkedeki yasalara göre çocukları kafalarına göre değiştiremiyorlardı. Öncelikle olay mahkemeye intikal etti. Mahkemenin 6 sonra karar vermesinden sonra her iki çocuk ve ailelerine psikolojik destek verildi. çocuklar 22 aylıkken takas yapılabildi. Yanlış Çocuğu Büyüttüler!! Gerçek 10 Ay Sonra Farkedildi.

Tabii ki bu durumda göründüğü kadar kolay değildi. Çünkü her iki ailede kendi elleriyle büyüttükleri, sütleriyle besledikleri ve kendi yavruları gibi benimsedikleri yavrularını vermişlerdi. Bunun üzerine her iki ailenin de ortak kararıyla her iki aile yanyana evlerde oturma kararı aldı. Bu evlerin ücretleri ise hastaneden temin edildi.

hatunzade