YARIM BAKLAVA YELEK ORNEGİ SESLİ ANLATIM

Yarim Baklava yelek ornegi Bayan çeyizlik yelek modellerinin baş tacı olan eski anne modellerinden olan harika bir iki sis örneğidir.

Örneği eski yelek , süveter yâda omuz sallarında mutlaka görmüşsünüzdür gösterişli bir örnek iki sisle yarim baklava örneği örmesi oldukça kolay bir modeldir.

Örneğimizi Bir yarim motifi 11 ilmek ile kurulmaktadır. Yapmak istediğiniz yelek, hırka, battaniye modeline göre 11 ilmek ve katları şeklinde ilmek atarak ekstradan kenarlara iki kenar ilmeği eklemelisiniz.

Eski Bir model olan Anne tarifleri Arpa Saçağı Yelek modelimizin Videolu Anlatımı için Buradan Bilgi alabilirsiniz.

Bebek ve çocuk örgülerinde özellikle bere ve sal modeline çok yakışan modelimizin biye ve lastik kısmı için kalmaması ve MODELIN üst üste binmeleri için haraşo örgüsü yapılmaktadır. Etek kisminda Lastik yapacak bile olsak uzerine iki dis haraso ormemeiz gerekmektedir.

BAYAN CEYIZKIK ORGU MODELLERINE COK YAKISAN EFSANE YELEK VE SAL ORNEGININ VIDEOLU ANLATIMI ICIN BURADAN BILGI ALABILIRSINIZ.

MODEL çeyizlik örgülere ve yetişkin bayan örgülerine simli yâda simsiz angora ip ve üç numaralı sis kullanılarak orulmektedir. Bebek örgülerinde ise anti bakteriyel bebek iplerini seçebilirsiniz.

YARIM BAKLAVA YELEK ORNEGİ SESLİ ANLATIM Video ANLATIMI IÇIN >>>

Kaynak Yazılı Anlatım Hatunzade.com videolu anlatim Canselin Örgü Dünyası Youtube kanalına aittir.

hatunzade

YORUM YAZIN