Yeşil Biber Mucizesi!!! Etkisine İnanamayacaksınız

İş Stresi, Ev Stresi, Çocuk stresi, Trafik stresi, Maddi kaygılar derken stres bizim bağışıklık sistemimizi çökerterek vücudumuzu fiziksel hastalıklara açık hale açık hale getirmektedir. Herkesin hayatını zehir eden geceleri uykusuzluk çektiren gündüzleri çekilmez kılan Stresi malesef hayatımızdan tamamen çıkarabilmemiz mümkün değildir. Ama stresle başedebilme yeteneğimizi ve vücudumuzu güçlendirmeliyiz.

STRESİ AZALTAN BESİNLER;

Yeşil Biber;

Yeşil biber içerdiği zengin c vitamini ile vücudumuzda adrenalin seviyelerimi zi yükselterek stresi azalttığıbilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yeşil biber C vitamini ile ün salmış olan turunçgiller ailesinden Portakal, Mandalina ve greyfurttan çok daha fazla c vitamini içermektedir. Sağlıklı beslenenlerin sabahları aç karınla 1 adet yeşil biber yedikleri folik asit, demir ve c vitamini değerlerini yükseltme açısından oldukça faydalıdır.

Balık; Balık kan şekeri seviyelerimizi dengede tutan bir besindir. Kan şekerinin dengede olması da duygusal dalgalanmalara engel olduğundan stres seviyemizi düşürecektir. Bunun için hergün balık tüketemeyenler için balık yağı takviyeleri kurtarıcı olacaktır.

Ceviz; Ceviz Melantonin hormonunu çalıştırarak vücudunuzun sakinleşmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda ceviz kaliteli uyku için harika bir gıdadır.

Muz; İçerdiği yüksek Potasyum oranıyla seratonin hormonunun salgılanmasına dolayısıyla sakinleşmenize faydalı olacaktır.

 

hatunzade