Yoğun Bakımdaki Annenin İlk Sorusu Oğlu Oldu

Gaziantep de bulunan bir hastanede gerçekleşen olayda. Eşinden gördüğü şiddet nedeniyle ayrılma kararı alan ve boşanma davası açan Güldane Y. (28), doğum yaptıktan yarım saat sonra eşi Ahmet Y.’nın (34) bıçaklı saldırısına uğramıştı.

YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI

Dün yaşanan olayda Güldane Y.’nin yanında refakatçi olarak kalan ablası Seda G.’nin araya girip, yardım istemesi üzerine gelen hastane güvenliği, Ahmet Y.’yi etkisiz hale getirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler, Ahmet Y.’yi gözaltına aldı. Dişleri kırılan, başından, kolundan ve yüzünden bıçaklanan Güldane Y. ise hastanenin Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedaviye alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ahmet Yırtıcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

KONUŞMAYA BAŞLADI OĞLUNU SORDU

Başına ve vücuduna aldığı darbeler sonucu yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Güldane Y.’nin ise kendisine geldiği öğrenildi. Hayati tehlikesinin kalmadığı bildirilen Güldane Y’nin konuşmaya başladığı öğrenildi. Güldane Y.’nin , yakınlarına ilk olarak, yeni dünyaya getirdiği oğlunu sorduğunu öğrenildi. Tedavisi süren Güldane Y.’ye, tedavisi boyunca, yaşadıklarını atlatabilmesi için psikolojik destek de verileceği öğrenildi.

Akın Bolat