Yoğurt Suyunun Mucize Faydaları

Yoğurt sütün maya ile fermente olması sonucu elde edilen bir yiyecektir. Sütten üretilen fakat sütten kat ve kat faydalı olan bu yiyeceği sabah kahvaltılarımızda dahil olmak üzere sofralarımızdan eksik etmemiz gerekiyor. Yoğurdun en faydalı kısmı ise tabiki suyudur. Yoğurt suyu spor ve vücut geliştirme yapanlarında kullandığı whey proteinidir. Ve bedenimiz için gerekli protein ihtiyacını tamamını sağlıklı bir şekilde karşılar peki ya yararları bu kadar mı? Tabii ki hayır. İşte yoğurt suyunun faydaları.

Kabızlık: Tükettiğimiz buğday ürünleri, şeker ve işlenmiş gıdalar bağırsaklarımızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan faydalı bakterin azalmasını ve zararlı bakterilerin (Candida) artmasını sağlar. Yoğurt suyunda bol miktarda faydalı bakteri bulunur ve bağırsak sağlığımız için çok faydalıdır.

Fazla Kilolar: Yoğurt suyunun içeriğinde kalsiyum, protein ve B vitamini ihtiva eder. Bu sayede de kişide tokluk hissi sağlar ve yağ yakımını hızlandırdığı için de metabolizmayı çalıştırır..

Troid Problemleri (Guatr): Yoğurt suyu uzun süre toklu hissi vererek midenin işini kolaylaştırır. Buda vücudun dinlenmesine ve üzerinizdeki yorgunluk ve halsizlik halinin geçmesine neden olur.

Diyabet: Yoğurt suyu vücudun şeker seviyesini dengede tutarak insilün dalgalanmasını engeller.

Kas Sağlığı:  Spor yapanların mutlaka yoğurt suyu tüketmesi gerekir. Yoğurt suyunun ihtiva ettiği faydalı besin ögeleri kasların beslenmesini sağlayacaktır..

Böbrek Taşlarını Temizler: Yoğurt, sıvı içeriği sayesinde böbrekleri temizler. Bu sayede de taş ya da kum sorunu mevcut ise her gün yoğurt suyu içmek oldukça faydalı olacaktır.Hemen hemen bütün sofralarda yer alan yoğurt hem genel beslenmemizde hemde aynı zamanda kilo vermek en doğru tercihlerden biridir..

NOT: Bu Faydaların ihtiva edebilmesi için yoğurdunuzu kendiniz doğal yoğurt mayasıyla mayalanmanız gerekir. Hazır Yoğurt suyu aynı etkiye sahip değildir.

 

hatunzade

YORUM YAZIN