Yumurta Kabuğundaki Şifa

Yumurta günlük gıda ihtiyacımızın bir parçası direk yada dolaylı olarak her gün mutlaka yumurta tüketiyoruz. Peki ya bugüne kadar kullandığınız yumurtaların çöpe attığınız kabuklarındaki şifayı biliyormusunuz?

Yumurta kabuğu zengin mineral kaynağı ve %90 kalsiyum içerir. Ayrıca Çinko, Bakır, Manganez, fosfor, krom yüksek demir oranı içerir.

Yumurta Kabuğundaki Şifa

Hipertansiyon, yüksek kolestrol, kemik iliklerini güçlendirir, kalsiyum hücrelerini artırır, Osteoporozu önler.

Kanı Temizler ve Vücudu Güçlendirir

5 Tane yumurta kabuğunu toz haline getirin 3 litre su ile karıştırıp 7 günde tüketin. Vücudu güçlendirecek, kanı temizleyerek detoks yapmanızı sağlayacaktır. İsterseniz limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Gastrit ve Ülser Tedavisi

Bir çay kaşığı ucuyla Öğütülmüş yumurta kabuğunu bir bardak sütle karıştırıp sabah ve akşam yatmadan önce tüketildiğinde midenin rahatsızlığını geçirecek ve rahatlatacaktır.

Yüz Maskesi

Bir yumurta ile 1 yemek kaşığı toz yumurta kabuğunu karıştırın ve bu karışımı 10 dakika yüzünüzde bekletin, ılık suyla okuyunuz. Yüzünüzü sıkılaştıracak, cildimizi besler ve lekeleri yok edecektir.

Gübre ve Köpekler için Mama

Yumurta kabuklarını öğüterek bitki yada bahçenizde gübre olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca yumurta kabuklarını öğüterek evcil hayvanlarınıza yedirirseniz özellikle kırıklarda çok etkili olacaktır.

Tırnaklarınız Güçlendirir

Yarım çay kaşığı toz yumurta kabuğu ile suyu karıştırarak bir kaba uygulayınız. bunun içinde ellerinizi 15 dakika bekletiniz. Bu karışım kırılan tırnaklara, sağlıklı uzamasına ve şekillenmesine faydası olacaktır.

Bu Paylaşımı Paylaşarak Arkadaşlarınızın da faydalasınmasına sebep olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

hatunzade

2 YORUM

  1. Avatar

    denemek lazım

  2. Avatar

    Ben hergün yumurta kabuğu tozu yutuyorum. Dizlerimdeki rahatsızlık sonbuldu. şimdi çok rahat yürüyorum.