Yumurta Suyunun Harika Faydaları

Özzellikle çocuklu ailelerde yumurta her sabah kahvaltısında olması gereken bir besindir. her sabah kaynatılan bu yumurtanın suları malesef ki çöpe gitmektedir. Yumurtayı kaynattığımız su kalsiyum ve mineraller açısında çok zengindir. Bu yumurta sularının öyle faydaları var ki duyduğunuza inanmayacaksınız.

Evinizde baktığınız saksı çiçeklerinizi bu suyla sulayarak solan çiçeklerinizi canlandırabilir ve onları besleyebilirsiniz.

Daha Canlı Saçlar!

Yumurta kaynattığınız suyu ılıttıktan sonra saçlarınıza dökün. Bol miktarda protein içeren yumurta suda kaynatıldığında protein çözülür ve saçlarınız oldukça canlı görünmesine yardımcı olur.

Özellikle de kuru saçlar için faydalı bir ilaçtır diyebiliriz. Yumurta suyu ile daha parlak ve ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yumurta Kabuğu ile Kireci Temizleyin!

Kaplardaki kireçleri yok etmek için de yumurta kabuklarını kullanabilirsiniz. Kireçli kabın içerisine yumurta kabuklarını alıp kaynatın. İçerisine de biraz sirke dökün. Kirecin ortadan kalktığını göreceksiniz. Yumurta kabuğu ve sirke ile kimyasal maddeler kullanmaya bir son verebilirsiniz.suyu

hatunzade

YORUM YAZIN