Yüzdeki Aknelerin Mucize Nedeni

Yüzümüzde bazen akne oluşur ve sürekli farklı yerlerde oluşur bunun nedeninin yağlar olduğu düşünülür. Fakat bunun neden yağ olabilir ama yerinin vücudumuzdaki belli rahatsızlıkları işaret ettiğini biliyormusunuz. Şimdi yüzünüzü bir harita gibi düşünün ve yüzünüzdeki aknenin yerine göre rahatsızlığınızı ve çözümünü öğrenin.

1 – 2 Numaralı Bölge: Sindirim sistemi rahatsızlığı:

Yağlı ve Fast-food tarzı yiyeceklerden uzaklaşarak. Taze sebze ve Meyveye dayalı bir beslenme programı ile bol bol su tüketmelisiniz.

3 Karaciğer Rahatsızlığı:

Alerji yapan yiyeceklere dikkat etmeliyiz. Alkollü, ağır yemekler ve laktoz kullanımından kaçınmalıyız.

4 – 5 Dehidrasyon Sinyalleri

Yakın gövdenin dehisrasyonu ile ilgilidir. Bu yüzden Meyve suyu, çay ve bol bol sıvı alınmalıdır.

6 Kalp Rahatsızlığı

Düzenli olarak tansiyonunuzu ölçtürün. Yağlı olan kuryemiş, balık navakado gibni gıdalardan uzak durun. Gözenekleri tıkadığı için makyaj yapılmamalıdır.

7-8 Böbrek Rahatsızlığı:

Alkollü içecekler, çay ve kahveden uzak durun. Sağlıklı sıvıları tüketiniz.

9-10 Solun Yolu Rahatsızlığı:

Alerji yapan büünyelerde görünür. Taze meyve ve sebze tüketin. Çay, Kahve ve Şekerden uzak durunuz. Kirli çarşaf, yastık kılıfı, cep telefonu temizliğine özen gösterin.

11 – 12 Hormonlar

Stres ve hormaonel rahatsızlıktan dolayı oluşur. stresi uzaklaştırarak her zaman cildinizi temiz tutmalısınız.  Genellikle bayanların regl ve yumurtalama zamanlarında çıkarlar.

13 Mide:

Bitkisel çaylar içilmeli, lif oranı yüksek gıdalar tüketmeliyiz.

14 Yorgunluk:

Vücudun bir virüs yada bakteri ile savaştığınmı gösterir. Bol bol uyunmalı ve Yoga gibi rahatlatıcı aktiviteler yapılmalıdır.yuzdeki-aknelerin-mucize-nedeni

 

 

 

hatunzade

YORUM YAZIN