ZigZag Bayan Yeleği Yapımı

Merhaba kızlar annemin yaptığı bu zigzag yeleğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Annem bu modeli çok sevdi ve bu ay 3. Cüsünü örmeye başladı. Yaptığımız model kişilerin üzerinde göğüs ve kola kesimi harika duruyor.

ZigZag Bayan Yeleği Yapımı

Yeleğimiz 36 beden ölçü içindir. Ve 4 angora simli ip gitmektedir.

96 zincir çekiyoruz ve öncelikle 3 sıra trabzan örülmelidir.

Üzerine 10 trabzan 4 trabzan 2 zincir 2 delik öteye 4 trabzan 11 tane bu şekilde yapılıyor ve 10 trabzanla sırayı tamamlıyoruz. 2 sırayı bu şekilde yapıyoruz.

 1. Sırada ise trabzana başlamadan önce 2 sıra aşağıya ve 4. Trabzanın bacağına uzun bacaklı trabzan yapıyoruz. 4 tane trabzan yapıyoruz 2 zincir yine 2 altta aynı sıranın altına denk gelen 4. Trabzanın ayağına uzun bacaklı trabzan yapıyoruz ve bu şekilde sırayı tamamlıyoruz.

Dönüş sırasında da aynı şekilde yapıyoruz tersinden geldiğimiz için bacaklar çapraz bir şekilde gelmektedir.

Örneği anlattıktan sonra modeli anlatmaya geçiyoruz.Önlerde 10 trabzan 11 zig zag 10 trabzan şeklinde döşüyoruz. Üste doğru 13 zig zag olduğunda 2 zig zag kol evinden kesiyoruz ve iki sıra trabzan gidiyoruz 2 zig zag yerine. Yaka Kısmından 3 sırada olmak üzere 3 tane kesiyoruz.

Ve yukarı doğruda 6 sıra olduğundan ön parçamız bitmiş oluyor.

Arkaya ise 164 zincir çekiyoruz ve 3 sıra trabzan örüyoruz. Alttan 10 trabzan 24 zigzag 10 trabzan şeklinde örneği döşüyoruz. Ve alttan yukarı 13 zig zag olduğundan her iki taraftan 2’şer zig zag kesiyoruz ve yukarı doğru 6 zigzag olduğunda bitirip tığ yarımıyla birleştiriyoruz.

hatunzade

6 YORUM

 1. Avatar
  LUZ MARINA FONTECHA GARZON

  ME GUSTA ESAS PUNTADAS TAN HERMOSAS Y RARAS QUE BELLEZA.

 2. Avatar

  Video ile anlatirsaniz sevinirim pek anlamadim yada fotografla kolay gelsin….

 3. Avatar

  ben 42 beden örmek istiyorum kaç ilek olması gerekiyor? ellerınıze saglık guzel bir model işallahlah yapabilirim

 4. Avatar

  videoyla anlatırmısınz

 5. Avatar

  lütfen videolu anlatirmisiniz